اخبار اسلایدی
اضطراب و افسردگی از جمله تظاهرات روان پزشکی شایع در بسیاری از بیماری های جسمی است
​دکتر الهام نادری، متخصص مغز و اعصاب گفت: به طور تقریبی تمامی بیماری ها دارای ابعاد جسمی و روانی هستند. وی افزود که از جمله تظاهرات روان پزشکی شایع که در بسیاری از بیماری های جسمی دیده می شود، اضطراب و افسردگی است.
بنا به اظهار این پزشک متخصص شاغل در کلینیک ویژه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در بین بیماری های جسمی، بیماری های مغز و اعصاب، ارتباط تنگاتنگی با بیماری های روان پزشکی و روان شناسی دارند، زیرا تمرکز این دو بیماری بر روی عملکرد ارگان مهم بدن، یعنی مغز است.
دکتر نادری تصریح کرد در بیمار مراجعه کننده به متخصص مغز و اعصاب، علاوه بر معاینات فیزیکی، شامل: اختلال حس و حرکت، بینایی، اختلال تعادل، ضایعات پوستی، بی اختیاری ادرار و مدفوع، موضوع عدم کنترل علائم با وجود درمان مناسب، کندی حرکت و کاهش دامنه حرکات و سن خیلی بالا یا پایین در شروع علایم، از مواردی است که باید شناخت و در رفتار فرد مورد ارزیابی قرار داد.
این متخصص مغز و اعصاب، اظهار کرد: سکته مغزی، از بیماری های شایع مغز و اعصاب است که با علائمی، مانند: افسردگی، بی تفاوتی، اضطراب، هذیان، توهم، اختلالات حافظه، پرخاشگری و تغییرات شخصیتی، همراه است.
این پزشک متخصص شاغل در کلینیک ویژه شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی قزوین، گفت: بیماری صرع نیز با علائمی مثل: افسردگی، تحریک پذیری، توهم و هذیان و پرخاشگری و بیماری ام اس، با علائمی، نظیر: افسردگی، تحریک پذیری، اضطراب، خنده و گریه نابجا و سرخوشی، همراه است.
دکتر نادری در پایان تأکید کرد: به افرادی که این علائم در آنان مشاهده شود توصیه می شود به متخصصان مغز و اعصاب مراجعه کنند.